Andmeside ja kaablivõrgud

Arvuti- ja telefonivõrkude loomisel on kaasaegseimaks lahenduseks avatud kaabeldus, kus kasutatakse Cat5, Cat5e, Cat 6 või Cat 6A kaablit. Magistraalühendused saab luua kasutades fiiberoptikat.

Tüüpilisele töökohale tekib 2XRJ45 ühendus, võimaldavad moodustada kas 1 arvuti- ja 1 telefoniühenduse, 2 arvutiühendust või 2 telefoniühendust. Igast töökohast koondatakse kaablid seadmekappi 24XRJ45 port paneelidele.

Seadmekappi paigaldatakse ka arvutivõrgu (aktiiv)jaotusseadmed Switchid. Arvutiühendus töökohale luuakse ühendades ristühenduskaabli abil seadme port paneeli vastava pordiga. Sarnaselt ühendatakse ka VoIP telefonid. Telefoni ühendamiseks on seadmekappi koondatud vajalik arv paare telefonikaablit ja/või telefonikeskjaam. Analoogselt arvutiühendusele, luuakse telefoniühendus töökohtadele ristühenduskaabli abil telefonipaneeli RJ45 pordi ning töökoha kaabli RJ45 pordiga.

Oluline teada

  • Kõik seadmekappi ühendatavad paneelid on standardmõõdus 19”
  • Kui seadmekapis on palju seadmeid on kapp vaja varustada ventilaatorpaneelidega. Samuti on soovitav samas ruumis kasutada konditsioneeri.
  • Süsteemilahenduse puhul on kõik süsteemi komponendid (kaablid, pesad, paneelid) ühelt tootjalt. Paigaldaja peab omama tootja litsentsi. Süsteemilahenduse puhul on garantii 15-20 aastat.
  • Kui server asub eraldi ruumis, on soovitav kasutada avatud 19” seadmeraami, millelt on paigaldist parem hooldada ja seadmete loomulik jahutus toimub tõhusamalt.
  • Et nõrkvoolu ja tugevvoolu pesad oleksid ruumides sarnased, on projekteerimise ajal mõistlik ära määrata hoones kasutatav elektrisari.
  • Tagamaks arvutivõrgu perspektiive laiendamine, on soovitatav projekteerida hoone kaabliredelid reserviga lisakaablitele.

Füüsilise TV jaotusvõrgu puhul lähtutakse kehivatest normidest tagamaks igas ühendspesas vajaliku tugevusega signaal ning soovidest edastatavatele kanalitele. Hoonele paigaldatakse sõltumatud eetriantennid, mis võimaldavad vaadata kohalikke vabalevi kanaleid ning liituda eetris levivate tasuliste kanalite pakettidega. Täiendavalt saab  lisada eetriantennidele SAT TV antennid.

Kortermajade puhul on võimalik lisada süsteemi eelnevalt kokkulepitud satelliidikanalite vaatamiseks vastav arv tuunereid. Selle lahenduse puhul tuleb siiski arvestada operaatorite kasutustingimuste ja kuutasudega.

Kui on plaan liituda kaabeltelevisiooni operaatoriga, siis ehitatava jaotusvõrgu projekt on soovitav operaatoriga eelnevalt kooskõlastada. Interneti TV lahenduste signaalid edastatakse arvutivõrgu ühendusi kasutades.

Kuidas me seda teeme?

Koostöö Tellijatega

koostöös Tellijaga leitakse optimaalsed lahendused nõrkvoolulahenduse ehitamiseks, eesmärgiga tagada nõuete täitmine optimaalseima kuluga

Koostöö tarnijatega

koostöös meie poolt pakutavate seadmete rahvusvaheliste tarnijatega ja ka tarnijate kogemustele tuginedes, saame välja pakkuda lahendused ka kõige keerukamatele hoonetele ja rajatistele

Koostöö projekteerijatega

meie spetsialistide nõu on kõrgelt hinnatud Eesti suurimates projekteerimis ettevõtetes ning suurte kogemustega spetsialistide koostöö tagab kliendi jaoks parima lõpptulemuse

Koostöö peatöövõtjatega

AS Pristis on peatöövõtjate seas hinnatud töövõtja, kelle peale võib alati kindel olla

Protsess

1

Kliendi vajaduste väljaselgitamine või põhiprojekti (PP) läbitöötamine

2

Võimalike alternatiivlahenduste väljatöötamine, nende tutvustamine kliendile

3

Pakutavate lahenduste kooskõlastus kliendiga

4

Pakkumise esitamine

5

Lepingu sõlmimine

6

Tööprojekti koostamine

7

Tööde teostus

8

Tööde üleandmine ja Tellija koolitus

9

Süsteemide hooldus

Seda teenust kasutavad

Klientide tagasiside

Oleme Pristisega teinud koostööd 13 aastat ja võime kinnitada, et Pristis on suurepärane ja turvaline partner!

Raido IngerainenHammerjack OÜ

Pristis on andnud oma suure panuse, et külaliste rahuolu püsiks väga kõrge!

Ain KäppTegevjuht / TallinnHotels

Kui oled huvitatud nõrkvoolusüsteemi ehitusest, võta meie esindajaga ühendust. Meie tehnilise ja ärikogemusega konsultandid oskavad nõu anda ja rääkida lahendustest täpsemalt.

Kontaktisikud

Janek MesipuuMüügijuht – automaatika, nõrkvool
Tartu
Mart ParboMüügijuht – automaatika, nõrkvool
Tallinn

HinnapäringKüsi pakkumist